COMPLEX İSTANBUL

  2018’de yapımı tamamlanan ve 11 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine kurulan Complex İstanbul, Avrupa’nın en güzel şehri İstanbul’da spor ve etkinlik merkezi olarak tasarlandı. 3500 kişilik çok amaçlı salonu etkinlik, fuar ve spor kampları için tüm gereksinimler dahil olarak kullanılabiliyor. 1000 metrekarelik kokteyl ve fuaye alanı, 1000 araç kapasiteli otopark, 6000 metrekarelik taban alanı bulunan arena, 6 bin kişiye ulaşan kapasitesiyle birçok organizasyon için uygun hale geliyor.

  200 odalı TRYP Mahmutbey Hotel ile bütünleşik tasarlanan mekan, spor organizasyonları, bilimsel kongre ve seminerler, okul etkinlikleri, kurumsal ve halka açık organizasyonlar için kullanıma uygundur. 1000 kişilik banket düzeni planıyla düğün, nişan gibi bireysel etkinliklerde de tercih edilebilen alan, işlevsel stadyum özelliğiyle teknoloji ve modern mimarinin avantajlarını sunuyor.

  Complex İstanbul, çok farklı oturum düzenlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere işlevsel bir alana sahip olarak tasarlandı. Tavan yüksekliği 13 metre olan ve çelik konstrüksiyon olan yapının jimnastik müsabakalarından, basketbola, konserlerden uluslararası kongre salonlarına uygun olarak dönüştürülmesi mümkün oluyor. Her bir parçası fonksiyonel olarak tasarlanan çok amaçlı salon, kalabalık organizasyonlar için konsepte uygun olarak dönüştürebilmektedir.

  Maksimum teknik alt yapı ve uluslararası standartlara uygun olan yapının bilim, sanat ve spor etkinlikleri için kullanılan kapalı alanında çok sayıda ihtiyacın karşılanmasını sağlayan modüller yer almaktadır. Seminer, kongre, toplantı ve eğitim organizasyonları için düzenlenen kurumsal gezilerde çok amaçlı salonlar, sporcu tedavi merkezi, VIP suitler ve arena Türkiye’nin sayılı merkezlerinden olan Complex İstanbul bünyesinde hizmet vermektedir.

Complex İstanbul Arena

  11 bin 500 metrekarelik bir alana kurulu olan arena, TRYT Mahmutbey Otel’e bağlantılı şekilde tasarlanmıştır. Uluslararası spor müsabakalarına uygun standartlara sahip olan salonun kapasitesi, 1500 kişidir. Tam tribün yerleşim alanı 2500 kişiye kadar arttırılabilen kapasitesiyle profesyonel basketbol, voleybol, eskrim, jimnastik gibi çok sayıda spor müsabakasına uygun olarak tasarlanmıştır. Teleskopik koltuklar, perdelerle bölünebilir alanlar, özel loca ve VIP katları bulunan Complex İstanbul Arena, ayakta 1 metrekareye 2,5 kişi düşecek şekilde 6589 kişiye kadar seyirci ağırlamaya uygundur.

  Konser, kongre, sergi, okul ve çocuk etkinlikleri, seminer, eğitim ve spor kampları gibi çok amaçlı kullanımlara uyarlanabilen teknolojik salonu, dört mevsim kullanıma uygundur. Üst düzey iklimlendirme sistemiyle kalabalık etkinliklerde dahi rahat bir yaşam alanı sağlayan arena, oturma düzeni oluşturulmak istenen organizasyonlarda 1000 kişiye kadar ulaşan bir banket düzeniyle hizmet vermektedir. Yiyecek içecek almak için kullanılan açık büfe, engelli WC, VIP oturum alanları bulunan arenada, tüm etkinler için özelleştirilebilen bir dekorasyon sistemi düzenlenmektedir. Kurumsal ve halka açık olarak kullanılabilen Complex İstanbul, konaklama, sporcu tedavi merkezi, çok amaçlı toplantı ve spor salonlarıyla kalabalık grupların etkinlik ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak üzere tasarlanmıştır.

  OTURMALI-SAHNE ARKADA

  3.500

  OTURMALI / AYAKTA-SAHNE ARKADA 

  2.500

  AUDITORIUM - ZEMIN YERLESIM

  2.500

  OTURMALI-SAHNE ORTADA YARI KAPASITE

  2.500

  AUDITORIUM - ZEMIN + YARI TRIBUN YERLESIM

  3.500

  AUDITORIUM - TAM TRIBUN YERLESIM

  2.500

  SPOR AKTIVITELERI - BASKETBOL YERLESIMI

  1.500

Sporcu Tedavi Merkezi

  Spor turizmi kapsamında hizmet veren Sporting Work yurtiçi ve yurtdışı kulüplerine sağladığı eğitim kamplarını Complex İstanbul bünyesinde gerçekleştirmektedir. Eğitim ve müsabakalar sırasında sporcuların doping kontrollerinin yapıldığı, tedavilerinin ve rehabilite süreçlerinin uygulandığı sporcu tedavi merkezi spor hekimlerinin gözetiminde genel muayene ve tetkiklerin uygulandığı bir alandır. Uluslararası standartlara uygun olarak tasarlanan 4 soyunma odası, 3 terapi odası ve Avrupa Yakası’nın en büyük jimnastik okulu olması hedeflenen geniş spor alanlarıyla, basketbol, voleybol, tenis, masa tenisi, eskrim, jimnastik, pilates gibi sportif faaliyetlerin gerçekleştiği bu alan aynı zamanda Türkiye’nin sayılı komplekslerinden biridir. Yerli ve yabancı sporcuların kamplarını gerçekleştirecekleri konaklamalı konseptlerle, eksiksiz bir hizmet alınması mümkün olmaktadır. Tüm bu etkinlikler için hizmette olan sporcu sağlık ünitesi, kas, kemik, bağ ve yumuşak doku yaralanması ve cerrahileri sonrası rehabilitasyon hizmeti de vermektedir. Bireysel spor programları oluşturulması konusunda da destek veren sağlık ünitesinde manuel terapi cihazları kullanılarak özel tedavi ve spor programları kişiye göre özelleştirilmektedir.

VIP Suitler

  Complex İstanbul bünyesinde her biri 12 kişilik olarak tasarlanan 2 adet VIP suit vardır. Özel giriş ve asansörlerle organizasyon mekanına kolayca ulaşım sağlanmaktadır. VIP Suitlerin içinde lounge, dinlenme alanı, kitchenette ve seyir alanları vardır. Özel misafirler için özel parti odaları üçe bölünerek kullanılabilmektedir. Dünyanın en önemli etkinliklerine ev sahipliği yapan Complex İstanbul, konforlu locaları, ana fuaye ve VIP alanlarıyla özel şirket etkinliklerinden spor müsabakalarına, konser alanlarından sergi ve fuar etkinliklerine kadar çok sayıda organizasyonun eksiksiz olarak gerçekleşmesini sağlamaktadır. VIP alanlar, konaklama hizmetinin verildiği otelle bütünleşik olarak tasarlanmıştır.

KİRALAMAK İSTERMİSİNİZ?

Kiralama Talep Formu

Online Kayıt ve Bilgilendirme