HAKKIMIZDA

 İstanbul’un en önemli markalarının hareket noktasında konumlanan İstanbul Complex, bünyesindeki Sporting Work ve TRYP by Wyndham ile Avrupa Yakası’nın en seçkin spor, sanat ve etkinlik kompleksi olmuştur.

  “Spor bizim işimizdir” sloganıyla faaliyet gösteren Sporting Work, başta basketbol olmak üzere spor, sağlık, eğitim ve kültür aracılığı ile tüm dünya insanlarını birleştirmeyi amaçlayan bir etkinlik ve turizm merkezi olma yolunda kuruldu. Deneyim, güven ve istikrarın birleşmesiyle 2017 yılında faaliyete geçen merkez, uluslararası alanda dünyanın sayılı merkezlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye başladı.

  İstanbul Complex bugün için yerli ve yabancı pek çok basketbol takımının kamplarına ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası dostluk turnuvalarının düzenlendiği, sportif etkinliklerle birlikte giderek tanınan bir performans merkezi haline gelen bu marka, Sporting Work markasının ustalık eseri haline dönüşmüştür. Başta Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Balkan ülkelerinin basketbol takımlarını ağırlarken son yıllarda Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerinin ulusal basketbol takımlarını da misafir etmeye başlamıştır. NBA yıldızlarının koçluğunu yaptığı takımlar İstanbul Complex’i artık sık sık ziyaret ederek, konaklamalı kamplarını bu merkez içinde gerçekleştirmeye başlamıştır.

  Turizm yatırımcısı Adalet Turan tarafından desteklenen ve dünya çapında bir marka olma yolunda ilerleyen merkez, turizmci Faik Ersoy’un katkılarıyla 2017 yılında hizmete açılmıştır. Faik Ersoy, 20 yılı aşkın bir süredir spor turizmi kapsamında çalışmaktadır. Spor turizmi konusunda ilk akla gelen isim olan Faik Ersoy, uluslararası spor organizasyonları konusunda aktif olarak destek vermeye devam etmektedir. İstanbul Complex bünyesi içinde yer alan beş yıldızlı otel ve bu otelin parçası olan toplam 1500 seyirci kapasiteli akıllı basketbol sahası turizm ile spor işbirliğinin en güzel örneği olmak için tasarlanmıştır. Sahne sanatları ve organizasyonlar için de uygun olan alan, akustik doyum sağlanarak ses iletimine uygun hale getirilmiştir.

VİZYON

  1999 yılından beri ulusal spor takımlarının gelişmesi için çalışan Sporting Work, çeşitli turnuvalar ve oyunlar düzenleyerek sporun birleştirici gücünü yaygınlaştırmayı amaç edinmiştir. Eğitim, sağlık, kültür ve spor gibi alanlarda hem ülkemizin hem de dünyanın sahip olduğu değerleri koruyan ve geliştiren bir merkez olmak, bu yolda küresel bir marka yaratmak kuruluş hedefleri içindedir. Konaklama, eğitim ve çalıştay faaliyetleri ile spor karşılaşmaları ve turnuvaların birlikte yürütüldüğü aktivite merkezi olarak Türkiye’nin en büyük spor, eğitim ve sağlık turizmi temsilcisi olmak amaç edinilmiştir.

MİSYON

  Yerel değerlerimiz ile dünyanın diğer ülkelerinin kültürlerini spor başta olmak üzere sanat, bilim ve eğlenceyle birlikte kaynaştırmak, bu doğrultuda bütün misafirlerimizi mutlu etmek temel misyon olarak belirlenmiştir. Spor turizmi kapsamında Doğu-Batı sentezini oluşturmak, basketbolun yanı sıra tekvando ve eskrim milli takımlarının kamplarına ev sahipliği yapmak, modern jimnastik, sahne sanatları ve bilimin ışık tuttuğu eğitsel süreçlerde bir tampon oluşturmak amacıyla İstanbul Complex bünyesinde uluslararası hizmet vermek görev adledilmiştir.

HİZMETLER

  İstanbul Complex modern, işlevsel ve yenilikçi bir anlayışla spor, etkinlik ve performans sanatları merkezi olma amacıyla kurulmuştur. Kurumsal ve halka açık etkinlikler, yeni nesil yaşam ve organizasyon merkezi olmak için hizmet veren firma kapsamında uygulanmaktadır. Şık ve konforlu bir yaşam alanı planlamak için gereken tüm alt yapıya sahip olan bu alanda, aşağıdaki hizmetler verilmektedir.

  Basketbol ve Voleybol müsabakaları

  Uluslararası Spor Kampları

•   Konser

  Seminer, Kongre ve Konferans

•   Gösteri ve Sahne Sanatları

•   Kurumsal Etkinlikler

  Eğitim ve Çalışma Kampları

  Konaklama

•   Jimnastik Okulu

KİRALAMAK İSTERMİSİNİZ?

Kiralama Talep Formu

Online Kayıt ve Bilgilendirme