Zumba Pilates Nedir?

Hem çocuklar hem de yetişkinlere hitap eden Zumba-Pilates eğitimi, yarım saat Zumba yarım saat ise Pilates şeklinde uygulanarak, daha fazla kalori yakımını hedefliyor. Peki bir kursiyer adayı olarak Zumba-Pilates size ne kazandıracak? Öncelikle pilatesin vücudun esnekliğini ve kaslarını artırıcı etkisiyle daha güçlü bir bedene sahip olacaksınız. İkinci olarak Zumba yaparak, kalori yakımınız hızlanacak. Sağlıklı beslenerek, fit olmak isteyenlerin en büyük yardımcısı olan Pilates’i, Zumba’yla birleştirerek hem keyifli hem de kalori yaktıran bir sportif faaliyet oluşturan Nilüfer Çelebi, bu alanda birçok sertifikaya sahip genç bir isim. Complex İstanbul bünyesinde faaliyet gösterecek olan dersler için Pazartesi hariç haftanın her günü özel sınıflar var! Ayrıca Kids sınıflarında çocuklar için de özel bir sınıf bulunuyor. 

Zumba Nedir?

Zumba, Latin dansların fitness ile kombinlenmesi sonucu Beti Perez tarafından ortaya çıktı. 2009 yılında İstanbul’da ilk dersi veren Perez tüm dünyaya bu akımı tanıttı. Milyonlarca insan Zumba yaparak hem eğleniyor hem de kalori yakmanın keyfini yaşayabiliyor. Salsa, Rumba, Bachata, Ça ça ya da Merengue barındıran bir fitness türü olan Zumba için herhangi bir spor aletine de ihtiyacınız yok!

Koşu bandında geçmek bilmeyen dakikalar, Zumba yapanlar için su gibi akıp gidiyor. Ayrıca sadece bedensel koordinasyonu değil, bilişsel düzeyi de geliştiriyor. Zumba hareketleri, Alzheimer ve yaşa bağlı demans gibi bilişsel süreçleri geciktirerek, zihniniz de genç kalmasını sağlıyor.

Pilates Nedir?

Vücudun kaslarını kullanarak esnemesi ve sıkılaşmasını sağlayan pilates, denge ve sporu bedensel güçle sağlamaktır. Kişinin gözle görülür bir incelme ve daralma şeklinde vücudunu sıkılaştırması, sağlıklı beslenme ve nefes konusunda gereken özeni göstermesi pilatesle mümkün olmaktadır. 

Ülkemizde birçok ünlü ismin tanıtımını yaptığı bu etkinlik Zumba ile birleşerek Complex İstanbul’da başlıyor! 

Kayıt olmak ve detaylı bilgi edinmek için Deniz Çamlıbel ile iletişime geçebilirsiniz 90 533 457 47 10

Online Kayıt ve Bilgilendirme