Yemeksiz Düğün

Yemeksiz düğün, birçok konuda insanları daha mutlu eden risksiz bir tercihtir. İnsan hayatında en özel günlerden biri şüphesiz kendi düğünüdür. Her çift hayatları boyunca bir kere olacak bu günde her şeyin  mükemmel ilerlemesini arzulamaktadır. Düğünlerin birçok seçeneği vardır. İlk olarak düğün mekânlarında yemekli veya yemeksiz düğün seçenekleri çiftlere sunulmaktadır. Çiftler kendi istekleri doğrultusunda seçimlerini yaparak düğünlerini organize etme imkânına sahiptir. Bazı düğün mekânları, yemek yenilebilecek ortamı sunmamaktadır. Bu gibi durumlarda çiftlere yemeksiz düğün tercihi yapmalarını tavsiye etmekteyiz. 

Düğünün güzel olması göreceli bir kavramdır. Güzel düğün kişiden kişiye göre değişeceği için, önemli olan gelin ve damadın mutlu olmasıdır. Gelin ve damat düğün günü süresince kendini mutlu hissedeceği seçimlerde bulunmalıdır. 

Yemeksiz Düğün Yapmanın Avantajları 

Her seçeneğin kendine göre avantajları vardır. Yemeksiz düğün yapmak, çiftlere birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. Yemeksiz düğün yapmanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Düğün gününün özel olması önemlidir. Fakat bu özeli sağlamak için aylarca borç ödemek gerekmez. Düğüne katılacak olan misafirlerin sayısının fazla olduğu düşünülürse, uygun maliyetlerdeki yemek seçeneği bile ekstra fiyat farkına yol açacaktır. Ekonomi açısından yemeksiz seçeneği seçmek düğün sahiplerine avantaj sağlamaktadır

  • İnsanların damak zevki birbirlerinden farklıdır. Düğüne katılan bütün misafirlere ayrı menü hazırlamak hem servis süresince zaman alarak, ekstra çok maliyet oluşturmaktadır. Bu nedenle yemekli düğünlerde misafirlere seçenek sunmak tercih edilmemektedir. Seçenek sunulmayacağı için yemeklerden memnun kalmayan bir misafir kitlesinin riskini almaları gerekir. Yemeksiz düğünde böyle bir risk söz konusu değildir.
  • Yemek servis edilirken çeşitli aksilikler oluşabilir. Kalabalık ortamlarda servis işlemi zorlu bir süreçtir. Yemek servisi gecikip, yemekler soğuyabilir. Servis yaparken insanlara çarparak, hoş olmayan durumlar oluşmaktadır. Yemeksiz seçenekte bu gibi olumsuz durumların yaşanması mümkün değildir. 
  • Özellikle çocukların çok katılacağı düğün davetlerinde yemekli seçeneğin seçilmemesi gerekmektedir. Çocuklar yaşları gereği hareket halinde olacağından yemek servis işlemini zorlaştıracaklardır. Yemeksiz düğün seçeneğinde çocuklar diledikleri gibi koşup eğlenme imkânına sahiptir. Çiftler için düğünde yemekten kaynaklanan bütün sorunlar çözüme kavuşmaktadır. 
Online Kayıt ve Bilgilendirme