Yemekli Düğün Menüleri

Yemekli düğün menüleri konuklarınızla daha uzun zaman geçirmeniz, daha konforlu bir düğün organize etmeniz için dünya mutfağının en seçkin aşçıları tarafından hazırlanmaktadır. Organizasyonlarımızda yemekli davetleriniz için aşağıdaki menüleri seçebilirsiniz.

Royal Menü

Spor ağırlıklı kültür ve aktivite merkezimiz Complex İstanbul aynı zamanda düğün gibi eğlenceli toplantılarınız için de hizmete hazırdır. Otelimizin salonlarında (Mabeyn isimli salonumuzda) sizi ve davetlilerinizi  ağırlamaktan mutluluk duyacağız. 

Hazırladığımız paket düğün programları ve teklifleri içinde düğün yemeği şüphesiz en önemli konulardan biri olacaktır. Complex İstanbul mutfağı bu özel gün için, iki grup halinde, özel yemekli düğün menüleri hazırladı. Menü Royal ismini verdiğimiz listemizi iki seçenek halinde beğenilerinize sunmaktayız. (Her iki menü genel olarak başlangıç tabağı – ara sıcak – ana yemek ve sonrasında servis edilecek düğün pastasından oluşmuştur. Düğün pastası yapımı ve servisi paket programımız içindedir.)

Birinci Royal menümüz;

 • Zeytinyağlı taze fasülye, biber dolma, yaprak sarma, beyaz peynir, haydari, domates, salatalık ve mevsim yeşilliklerinden oluşan “Zeytinyağlı Başlangıç Tabağı” ile başlıyor.
 • Domates sos ile birlikte sunulan mantarlı krep bohçası ara sıcak olarak servis edilecektir.
 • Sufle patates, mevsim sebzeleri ve demi glace sos eşliğindeki “Dana Antrikot” yemekli düğün menüleri için hazırladığımız Royal 1 isimli yemek listemizin ana yemeğidir.
 • Tatlı olarak düğün pastası ikram edilmektedir. 

İkinci Royal menümüz ise;

 • Çerkes tavuğu, humus, patlıcan salatası, haydari, Mercimek köftesi, acılı ezme, beyaz peynir, domates, salatalık ve yaprak sarmadan oluşan “Türk Meze Tabağı” ile başlamaktadır.
 • Baharatlı yoğurt sos eşliğindeki peynirli talaş böreği ara sıcağımızdır.
 • İç pilavlı, mevsim sebzeli “Kuzu Tandır” jul sos eşliğinde ana yemek olarak servis edilmektedir.
 • Düğün pastası menümüzün tatlısıdır. 

Mutfağa meraklı olan davetlilerimiz bu listelerde yer alan demi glace sos ve jul sos tariflerini merak edebilirler. Kırmızı et yemeklerine lezzeti verenin sos olduğunu zaten mutfak meraklıları bilmektedir. Tarifleri için şeflerimize ısrar edemiyor, onları meslek sırrı olarak kabul ediyoruz. (Tandırın lezzetini anlatmaya gerek yoktur.)

Görüldüğü üzere Royal Menü kırmızı et çeşitlerinin ana yemek olarak servis edildiği bir yemek listesidir. Hazırladığımız paket düğün programlarında davet öncesi menü tadımı olanağı da vardır. Yemek listelerimizi önceden deneyebilirsiniz. Biz bu denemenin de çok lezzetli geçeceğinden ve tarafınızdan hemen kabul edileceğinden eminiz. Yemekli düğün menüleri konusundaki değişiklik ve önerileriniz aşçılarımız tarafından dikkate alınmaktadır. 

Yemekli Düğün Fiyatları 2019

En mutlu gününüze ev sahipliği yapmak isteyen biz Complex İstanbul ailesi düğününüz için iki farklı menü grubu hazırladık. İsteğinize bağlı olarak seçeceğiniz bu menülerimizin hepsi lezzet doludur ve mutfaktaki ustalarımız tarafından özenle hazırlanmaktadır. Yemek listelerimiz genel olarak başlangıç tabağı – ara sıcak – ana yemek ve çiftimizin mutluluğuna tat katmak için tarafımızdan yapılacak ve servis edilecek düğün pastasından oluşmuştur.

Yemekli düğün fiyatları 2019 yılı içinde de “Önemli olan sizlerin memnuniyetidir” sözü unutulmayarak belirlenmiştir. 

Lalezar Menü

İlk menü grubumuzu Lalezar olarak isimlendirdik. Bu grupta seçebileceğiniz iki liste yer almaktadır. Birinci Lalezar menünüz;

 • Ordövr Tabağı, ( Patlıcan salatası, Kısır, Haydari, Ezine peynir, Domates, Salatalık ve Limon)
 • Ara sıcakta Mascolin yeşillikleri ve domates sos eşliğinde peynirli su böreği,
 • Ana yemekte kremalı sos eşliğinde mantarlı tavuk dolması ve
 • Düğün pastası şeklindedir. 

Lalezar Menünün ikinci seçeneği ise;

 • Zeytinyağlı kombinasyonlarından oluşan bir ordövr tabağı, (Mini imam bayıldı, biber dolma, yaprak sarma, beyaz peynir, domates, salatalık, mevsim yeşillikleri)
 • Avcı sos eşliğinde ıspanaklı kiş,
 • Kremalı patates ve ızgara sebze kulesi ile birlikte sunulan Tavuk Florantin ve
 • Düğün pastası olarak hazırlanacaktır. 

Düğün sahibi olarak davetlileriniz için hangi menüyü isterseniz Lalezar 1 veya Lalezar 2 olsun demeniz şeflerimiz için yeterli bilgidir. Gerisini bize bırakın. Lale bahçesi anlamına gelen güzelliğin hakkını verecek biçimde seçtiğiniz Lalezar menü siz ve davetlileriniz için itinayla ve zevkle hazırlanacaktır. 

Yemekli düğün fiyatları 2019 yılı içinde Complex İstanbul’da menülerin lezzetini tamamlayacak rakamlardadır, bunu bir kez daha anımsatmak isteriz. 

Lalezar grubu menüler içinde geçen mascolin yeşillikler bebek ıspanağı, bebek roka denilen küçük boy rokalar, kuzu kulağı, radika ve hindiba türü yeşilliklerden oluşmaktadır. Ege bölgesi yeşilliklerinin bir araya gelmesidir. Bu sebzelerin boyu çatal uzunluğunda olduğu için doğramak gerekmiyor, fakat ortaya lezzetli bir salata çıkıyor. Kiş ise çok sevilen bir hamur işi çeşididir. 

 Bu arada Lalezar menü grubumuzda yer alan diğer yemeklerimizin özellikle soslarını ustamızın meslek sırrı kabul ediyor ve paylaşamıyoruz.

Online Kayıt ve Bilgilendirme