Salsa Kursu

Yerli danslarımızdan oldukça farklı olan ama son yıllarda popüler hale gelen Salsa kursu, eşle yapılan dansların en eğlencelilerinden biridir. Karayip kökenli olduğu bilinen Salsa dansını oyunculuk gibi tamamen performansa dayalı aktivetelerin eğitimini veren atölye programımız içine almamak olmazdı. Sonuçta biz dans etmeyi öğrenmek ve bu arada hoşça vakit geçirmek isteyenler için buradayız. Latin müziğinin capcanlı ritmlerinin insanı eğlendireceğinden hiç şüphemiz yok. Salsa ile adeta bir çeşit egzersiz programına da katılmış sayabilirsiniz kendini. Günlük hayatın stresini atmak için Salsa birebirdir. Salsa 1960’lı yıllarda, Küba kaynaklı müziklerin Amerikan caz müziği ile karışması şeklinde tanımlanmaktadır.

Latin ezgileri ile cazın birleşmesidir. Bu bizim verdiğimiz diğer eğitimler sırasında diksiyon ile oyunculuğu birlikte ele almamıza benzetilebilir. Çünkü iyi bir oyuncunın her zaman iyi bir diksiyonu da vardır. İyi bir Salsa dansçısı da hem Latin müziklerini hem de caz müziğini sever. Latin müziğinin ana merkezlerinden birinin Porto Rico olduğunu da bu arada hatırlatmak isteriz. Hatta bu ülke Küba’dan daha fazla klasik Salsa dansına sahip çıkmaktadır. 

Salsa Dersleri

Temel adımlar, dönüş teknikleri, duruş ve denge egzersizleri, partneri yönlendirme ve dansta yön belirleme derslerimizin konusu içindedir. Son derece ritmik olan Latin Amerika müziğini de bol bol dinliyoruz. Profesyonel dansçımız Hicran Akın eğitmenliğinde sürdürülen Salsa kursu için hemen bizimle iletişime geçin, kayıt yaptırın! Gruplara özel indirimlerimizden yararlanabilirsiniz. 

Online Kayıt ve Bilgilendirme