İstanbul Flamenko Kursu

Atölye çalışmalarını sürdürdüğümüz İstanbul flamenko kursu flamenko dansını öğrenmek isteyen yetişkinlere özel olarak verilmektedir. Dansın duyguların ifadesine yönelik olduğunu her zaman anlatmaktayız. Çünkü flamenkonun kendisi duyguların dansla anlatılmasıdır. Aşk, nefret, ümitsizlik, isyan, ölüm, yalnızlık, terkedilme gibi güçlü duygular flamenkonun net hareketleri ve güçlü ayak vuruşlarıyla ancak bu kadar güzel anlatılabilir. Bu ifadeler akla şiiri de getiriyor ve zaten birçok dansçıya göre flamenko da bir şiirdir. Yaşamınıza hareket getirecek olan kişisel gelişim ve hobi eğitimlerimizle hayata farklı gözlerle bakarken, duygılarınızı ifade etmek kolaylaşacak. 

İstanbul'un merkez etkinlik merkezi Complex İstanbul'da düzenlenen flamenko kursları eğitmen Hicran Akın eşliğinde verilmekte ve 18 yaş ve üzeri tüm katılımcılara hitap etmektedir. Bağcılar İstanbul flamenko kursu kayıtlarımız için bize 0850 305 6270 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. 

Flamenko Kursları Size Ne Katacak?

İspanya’nın güneyine düşen Endülüs bölgesi, tarım ve maden işlerinde çalışan fakir insanların, Arap göçebelerin, Yahudilerin ve yörede yaşayan Roman halkın zorluklar içinde yaşamaya çalıştığı yerdir. Böylesi hayat şartlarına dayanabilmenin bir yolu da müziktir. Gitar başlıca enstrümandır ve doğaçlama ortaya dökülen hareketler flamenkoda büyük yer tutar. İsyanlar güçlü topuk vuruşları ve sert dönüşlerle anlatılır. Flamenko sözcüğünün fellah münkim şeklinde okunan ve sizden olan çiftçi anlamını veren Arapça kelimelerden türetildiği düşünülüyor. Sadece bu özellik bile flamenkonun ruhu hakkında fikir verebilir.

Bir adım öteye geçip öğrenmek isteyenleri ise Hicran Akın eğitmenliğinde sürdürülen dans kurslarımıza bekleriz. İstanbul flamenko kursları ile hayatınıza renk katacağınız etkinliklere bir adım daha yaklaşabilirsiniz. 

Flamenko Ders Programı

Eğitmen: Hicran Akın

Ders Saatleri: Pazar 20:30 - 21:30

Fiyat: Aylık 275 TL

Sınıflar 14 kişilik olarak gruplandırılacaktır. 

Kayıt için  ( 0850) 305 62 70

Online Kayıt ve Bilgilendirme