İstanbul Düğün Mekanı Kiralama

İstanbul düğün mekanı kiralama konusunda en fazla talep olan kentlerden biridir. Kalabalık nüfusuyla şüphesiz ki dünyada en çok düğün yapılan şehirlerin başında İstanbul gelmektedir. Çiftler, evliliğe ilk adımlarını atacakları o günün eşsiz olması için mekan seçiminde ayrı bir titizlik göstermektedir. 

Kusursuz bir düğün yapmak her çiftin en büyük hayalleri arasındadır. Bu nedenle gerek hayalleri gerekse bütçelerine uygun birçok alternatif düğün mekanı mevcuttur. İstanbul düğün mekanı kiralama hizmetlerinde çiftlerin istekleri doğrultusunda düğün salonları, kır düğünü mekanları, oteller, yalılar, korular ve restoranlar gibi sayısız mekan bulunmaktadır.

Çiftlerin uygun fiyatlara düğün yapabileceği yerlerden birisi olan düğün salonları, yemekli ya da yemeksiz düğün yapmak isteyen tüm çiftlere hitap etmektedir. Dört mevsim kesintisiz hizmet veren düğün salonlarının fiyatlarını etkileyen en büyük faktör ise düğünün tarihi ve kişi sayısıdır.  İstanbul'da bulunan düğün salonları ortalama 500 ile 150 kişilik kapasiteye sahip oldu bilinirken bazı mekanlarda o kafeste 1000 kişiye kadar çıkmaktadır. İstanbul düğün salonlarını tercih ederek dünya evine girmek istiyorsanız, 300 kişi için minimum maliyet 12 bin TL civarındadır. 

Açık Hava Düğün Mekanları

Yemyeşil çimenlerin üzerinde bembeyaz gelinliğinizle doğa ile iç içe bir düğün planlıyorsanız, kır düğünü mekanları tam size göre.  Genellikle Sarıyer, Beykoz ve Büyükçekmece gibi ilçelerde bulunan kır düğünü mekanları 300 kişiden 1500 kişiye kadar misafir ağırlayabilmektedir. İstanbul kır düğünü mekanlarının fiyatları ise süsleme, davetli sayısı, tarih ve saat aralığına göre değişmektedir. Ancak kır düğünü mekanlarında düğüne katılacak kişi sayısı arttıkça menü başına belirlenen fiyat düşmektedir. Kır düğününün yemekli ya da kokteyl tarzda olması fiyatı etkileyebileceği gibi içki ya da meşrubat seçimi de fiyatı etkilemektedir. Tabi olumsuz hava şartlarının ve kötü sürprizlerin yaşanmaması için açık alanlar çok tercih edilmemektedir. Dört mevsim için de İstanbul düğün mekanı kiralama konusunda kapalı düğün salonları ilk akla gelen seçimdir. 

Tarihi Düğün Mekanları

İstanbul gibi köklü bir geçmişe sahip olan şehirde sayısız tarihi düğün mekanı mevcuttur. Kız Kulesi'nden, Fuat Paşa Yalısı’na kadar birçok alternatif sunan tarihi düğün mekanlarının fiyatları genel ortalamanın biraz üstünde seyretmektedir. Genellikle düğünlere ev sahipliği yapan tarihi düğün mekanlarında gün batımı eşliğinde nikahınızı yapıp, karşılama kokteylinin ardından yemekli düğününüzün tadını çıkarabilirsiniz. Her düğün konseptinde olduğu gibi davetli kapasitesine göre fiyatları değişiklik gösteren tarihi düğün mekanlarında 100 kişilik butik düğünler gerçekleştirebileceğiniz gibi 1000 kişilik dev organizasyonlarda yapabilirsiniz. Tarihi düğün mekanlarında 300 kişilik bir düğün organizasyonu yapmak istiyorsanız, karşınıza çıkacak minimum ücret 70 bin TL civarındadır.

Otel Düğünleri

Gösterişli bir düğün yapmak isteyen çiftler için en ideal mekanlardan birisi olan düğün otelleri,  süsleme ve yemeklerin lezzeti ile dikkat çekmektedir. Kır düğününde olduğu gibi kokteyl ve yemekli menü seçenekleri bulunan otel düğünlerinde, dilerseniz konuklarını ağırlamak için oda da kiralayabilirsiniz. En özel gününüzde, en sevdiklerinizle birlikte zaman geçirebileceğiniz İstanbul düğün mekanı kiralama konusunda Complex İstanbul Arena ve TRYT Mahmutbey Otel alternatifiniz olacaktır. Geniş parti odaları, 3500 kişilik arenası ve otele ait düğün salonuyla bu özel günü daha özel hale getirebilirsiniz. 

Online Kayıt ve Bilgilendirme