Halk Dansları

Günlük dilde pek doğru olmadan folklor olarak geçen halk dansları şimdi Complex İstanbul'da! Dans çalışmalarının içine ayrı bir program olarak açılan halk oyunlarıyla kültürümüzü yakından öğrenebilirsiniz. Profesyonel dansçımız Hicran Akın eğitmenliğinde sürdürülen dans kurslarımızın en ilgi çeken bölümleri arasında halk oyunlarının da  olacağını düşünüyoruz. 

Daha geniş anlamda halk bilimi olarak geçen folklorun içinde yer alan halk dansları ülkeden ülkeye, hatta bölgeden bölgeye değişir. Fakat bizim ülkemiz kadar renklisi ve çeşitlisinin olduğunu sanmıyoruz. Çağlar boyunca yüzlerce uygarlığa yurt olmuş Anadolu’da bu renkliliğinin yaşanması son derece normaldir. Performans eğitimleri veren atölye çalışmalarının yanında halk danslarımızı da öğretmekten mutluluk duyuyoruz, kültürel değerlerin korunmasına yapılan bir katkıdır bu. 

Geleneksel Halk Oyunlarımız

İç Anadolu’dan çiftetelli, Erzurum yöresinden bar, gene İç Anadolu’dan gelen halaylar, Konya’dan kaşık oyunları, Ege’den zeybek, Trakya’dan Hora ve tabii ki halk oyunlarımız içinde efsane haline gelen Trabzon horonu geleneksel halk danslarımızın içindedir. Bu arada Trabzon’da sadece tek bir halk dansının oynandığını, bunun da horon olduğunu, eğitmenimizin izniyle, eklemek isteriz. 

Yeni bir hobi edinmek için tercih edeceğiniz halk dansları kursları tüm yaş gruplarından katılımcılara açıktır. Bireysel ya da grup olarak kaydolabilirsiniz. Haftada 1 gün ayda 4 ders şeklindeki eğitimlerimiz, pratik eğitimlerle pekiştirilmektedir. 

Halk Dansları Ders Programı

Eğitmen: Fatih Aksu

Ders Saatleri: Pazar 12:30-13:30

Fiyat: Aylık 200 TL

Zeybek, Halay, Kafkas ve Horon derslerinin öğretileceği derslerde maksimum 25 kişilik gruplar alınabilir.

Kayıt için  ( 0850) 305 62 70

Online Kayıt ve Bilgilendirme