Diksiyon Atölyesi

Konuşmanın inceliklerini öğrenmek, sözü kullanmayı bilmek, konuşurken sözcükler arasındaki bağlantıları, vurgulamaları, duraklamaları yapabilmek, kısaca etkili bir konuşmacı olabilmek için İstanbul Diksiyon Kursu eğitim programı katılmanızı bekliyor. Konuşmanın incelikleri size bu kursta açıklanıyor. Herkes konuşabilir ama bazılarımız dıygu ve düşüncelerini çok daha güzel, çok daha etkili bir biçimde ifade edebilir. Sesin kullanımı, seslerin uzunluk veya kısalıkları, vurgu ve tonlamalar, hatta bunları doğru mimiklerle kullanabilmek hitabet sanatının incelikleri ve İstanbul Diksiyon Kursu eğitim programı içindedir. Eski Türkçe’de belâgat olarak geçen bu kavram dilimizde Fransızca’dan geçmiş haliyle, diksiyon olarak kullanılmaktadır. 

İstanbul Bağcılar Diksiyon Kursu

Neden diksiyon önemlidir? sorusuna yanıtı ise en açık şekilde ilgili olduğu meslekler vermektedir. Bütün tiyatro sanatçıları, bütün seslendirme (dublaj) sanatçıları, spikerler ve hatta muhabirler, bütün sunucular bu eğitimi almışlardır. (Almayanlara kalitesiz eğlence programlarında bazen rastlamakta ve onları dinlerken çoğu zaman irkilmekteyiz. Ya da anlatırken araya “ıııı” şeklinde uzatmalar koyan konuşmacılar bıktırıcı değil midir?)  İstanbul Diksiyon Kursu size etkili bir iletişimin yolunu gösterecektir. Oyuncu Mert Asker ve Ezgi Koç yönetiminde yürütülen bu diksiyon atölyesi çalışmasıyla kendinizi zevkle dinletir hale gelebilirsiniz ki bu noktada bir üstat kabul edilen spiker Jülide Gülizar’ı mutlaka anmak lazım. Günümüzde politikacıların bile bu eğitimi aldıkları biliniyor. Sahne sanatları için diksiyon eğitimi şarttır.

Kendini doğru ifade edebilmek isteyen herkes için etkili ve güzel konuşma bir gerekliliktir. Öğretmenler, eğitimciler, kişisel gelişimle ilgilenen kişiler, CEO'lar ve isteyen herkes diksiyon eğitimine katılarak, ana dilini kullanma becerilerini geliştirebilir. 

Complex İstanbul Diksiyon Kursu

Eğitmenlerimiz Mert Asker ve Ezgi Koç eşliğinde gerçekleşecek olan diksiyon kursları hafta içi ve hafta sonları yapılacaktır. Her ay yeni sınıfımız açılacaktır. Tüm sezon boyunca katılım gösteren adaylara katılım belgesi verilecektir. 

Diksiyon 1

Eğitmen: Ezgi Koç

Ders Saatleri: Pazar 13:00-15:00

Fiyat: Aylık 275 TL

Diksiyon 2

Eğitmen: Mert Asker

Ders Saatleri: Pazartesi 19:00-21:00 

Fiyat: Aylık 275 TL

Kayıt için  ( 0850) 305 62 70

Online Kayıt ve Bilgilendirme