Bağcılar Jimnastik Okulu

İstanbul’un en önemli spor kamplarına ev sahipliği yapan Complex İstanbul, Bağcılar jimnastik okulu arayanlara kapılarını açtı. Şampiyonların tercihi olan Şavkar Cimnastik Okulu’nun İstanbul şubesi olarak faaliyet gösterecek olan Jimnastik okulu, 3 yaşından 12 yana kadar öğrenci kabul ediyor. 

Bağcılar Jimnastik Okulu Kimlere Hitap Ediyor?

Günümüzde pek çok aile, çocuğunu yaramaz, aşırı hareketli ve yerinde duramayan kelimeleriyle tanımlıyor. Boş bir zihinle dünyaya gelen çocuklarımız, çevresindeki her türlü bilgiyi almaya hazırdır. Sağlıklı bir çocuğun hareketli olması normal ve olağandır. Hiperaktif çocuklarda ise bu durum biraz daha kontrol dışıdır. Hiperaktivite şüphesi ve teşhisi koyulan çocuklar için ilk tedavi seçeneği, çocuğun spor okuluna kaydettirilmesidir. Çünkü spor, hem bedensel hem de zihinsel denge sağlanması açısından önemli bir temeldir. 

Tüm spor dallarının en temel basamağı olan jimnastik, kız ve erkek çocuklara 3 yaşından itibaren verilebilen bir beden eğitimidir. Çocuk hem bedenini tanıyıp kaslarını kontrol eder hem de zihinsel olarak gelişim sağlayarak, bakış açısının çok yönlü olmasını sağlar. Tek bir hareketin tüm vücudu ne şekilde etkileyeceğini keşfeden çocuk, aşırı hareketliliğini de azalmış olarak dengeli bir birey haline gelir. Bu yüzden çocuğun temel beden eğitimde jimnastik sporunun önemi büyüktür. 

Jimnastik Eğitiminin Aşamaları

Deneme derslerinde çocuğun potansiyelini keşfeden eğitmenler, eğitim süreci konusunda size yardımcı olacaktır. Şavkar Cimnastik Okulu tarafından yetiştirilen koçlar eşliğinde çocukların yaş gruplarına göre eğitim planları yapılır. Uzun süreli eğitimlerle çocuğun lisanslı bir sporcu olması için gereken tüm eğitimler verilir. Antrenman süreleri ve şekilleri öğrencinin yaş grubuna göre değişmektedir. 

Eğitimin temelini aldıktan sonra branşlarda uzmanlaşmak isteyen çocuklar için profesyonel eğitim sürecine devam edilmesi mümkündür. Ritmik ve artistik jimnastik dallarında uzmanlaşan çocuklar, geleceğin şampiyonları olarak birçok müsabakaya katılabilir. Türkiye’de yakın zamanda şampiyonlukların spora olan ilgiyi arttırması nedeniyle aileler bu kültürü kazandırmak için Bağcılar Jimnastik Okulu arayışına girmiştir. Şampiyonların tercihi olan Şavkar kalitesiyle siz de merkezimizde çocuğunuz için iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

Online Kayıt ve Bilgilendirme