Yurtdışı Spor Kampları

Eğer yurt dışı spor kampları programlarına bütünüyle uyarsanız sonuçta şampiyon olamasanız bile daha sağlıklı bir vücuda sahip olacağınız kesindir. Bu sözü yetişkinler bazında söylüyoruz. Yoksa daha henüz işin başında olunacak yaşlarda gidilecek bir spor kampı minik sporcular açısından egzersiz ve disiplin bağlamında büyük fırsat olabilir. 

Spor Kamplarında Ne Yapılıyor?

Yurt dışına turlar düzenleyen seyahat acentalarının organize ettiği yurtdışı spor kampları konunun öncelikle akla gelen fırsatı oluyor. Buralara gitmek için yabancı dil bilmenize de gerek yok, çünkü paket bir programa dahil oluyorsunuz. Şehri gezmek yerine bir kampa katılıyor ve programı yürütüyorsunuz. Basketbol, voleybol, hentbol, yüzme, futbol, tenis ve golf bu kampların ana temaları oluyor. Seyahat acentası yurt dışında konuyla ilgili tesislerle anlaşma yapıyor. Size düşen gitmek istediğiniz ülkeyi ve yapmak istediğiniz spor dalını seçmek. Hem eğlence hem spor hem de kültürel bir program olarak görebilirsiniz. Bu paket programlarda verilen hizmetler içinde uçak bileti, antreman olanakları, hazırlık maçları, yurt dışı turnuvalara katılma gibi imkanlar var. Yurt dışı spor kampları için TURSAB üyesi acentalarla görüşmek çok daha güvenli olacaktır.

Türkiye Spor Yaz Kampları

Ünlü spor markalarının örneğin Nike gibi firmaların yıllardır düzenlediği spor kampları ise genelde 8-18 yaş arası gençlerin katıldığı yaz okulları şeklinde sürüyor. ABD merkezli düzenlenen bu kamplarda profesyonel koçlar eğitim veriyor. Kendi başınıza olacağınız için İngilizce’yi geliştirmek açısından da ideal fırsat kabul edilebilir. Temelde haftada otuz saati bulan basketbol antremanlarına katılmanız bekleniyor. Bu gibi olanakların on günlük fiyatı ise en az 2000 dolardan başlıyor. İşin içine çevre gezileri ve dil eğitimi de isteğe bağlı olarak girebilir. 

Spor, basketbol ve ABD denince akla gelen NBA de basketbol kampı düzenliyor tabii ki ama Türkiye’de anlaşmalı kurumlar sayesinde bu kamplar yurt içinde gerçekleşiyor. Örneğin bu yılın Eylül ayının ilk haftasında Kütahya’da böyle bir kamp organizasyonu gerçekleştirilecek. Yurt dışı spor kampları için katılma olanağı olmayan sporsever gençler değerlendirebilir. 

Complex İstanbul’da da birçok spor kampı düzenleniyor. Gerek yurt içi gerekse yurt dışından sporcuları ağırlayan Complex İstanbul, konaklama, antrenman ve eğitim için uluslararası standarttaki merkeziyle bu spor dallarına hizmet veriyor.

Online Registration and Information