Kurumsal Organizasyonlar İçin Mekan Kiralama

Kurumsal organizasyonlar için mekan kiralama eğitim, kongre ve eğlence gibi talepler üzerine gerçekleşmektedir. Kurumsal bir organizasyon planlarken karar vermeniz gereken en kritik kararlardan biri mekan seçimidir. Çünkü planladığınız organizasyonu tam anlamıyla gerçekleştirmenize yardımcı olan şey mekandır. Kurumsal bir organizasyon için mekan tercihi yaparken mekanın konsepti, özellikleri ve bütçe gibi bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Mekan Konsepti

Öncelikle seçmiş olduğunuz mekanın kurumsal organizasyonunuz için planladığınız konsepte uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekir. Ayrıca konukların demografik ve sosyal ekonomik özelliklerinin de mekan konsepti ile uyuşması oldukça önemlidir. Complex İstanbul, uluslararası standartlara sahip olan spor kompleksinin yanı sıra TRYP Mahmutbey Otel'e direkt erişim sağlanan özel mekanıyla, kapalı organizasyonlar için idealdir. Kurumsal organizasyonlar için mekan kiralama hizmetinin yanı sıra, eğitim ve kongre gibi etkinlerin ulusal ve uluslararası kapsamda düzenlenmesini de Complex İstanbul üstleniyor. 

Deneyim

Kurumsal organizasyon için tercih ettiğiniz mekanın, organizasyon konusunda deneyimli olup olmadığı araştırılmalıdır. Mekan benzer organizasyonlara ev sahipliği yapmış ise mutlaka yorum, şikayet ve değerlendirmeler göz önünde bulundurulmalıdır.

Mekan Özellikleri

Mekanın özellikleri, organizasyonu mükemmel bir şekilde gerçekleşmesine zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle kurumsal organizasyon yaparken aradığınız mekan özelliklerine karar vermeniz gerekmektedir. Complex İstanbul, dönüştürülebilir mekan özelliği gösterdiği için çok amaçlı bir etkinlik ve spor merkezi şeklinde kullanılmaktadır. 

Konum: Organizasyonun kolay ulaşım güzergahında olması tüm davetlilerin sorunsuz ulaşabilmesi için oldukça önemlidir. Ayrıca konumu göz önünde bulundurarak kurumsal organizasyon mekanı tercih ederken acil tıbbi müdahale gerektiren durumlar göz önünde bulundurulmalıdır. Mekanın yakınlarında hastane, tıp merkezi ya da doktor bulunup bulunmadığı öğrenilmelidir.

Kapasite: Kurumsal organizasyonlar için mekan kiralama konusunda en önemli detaylardan biri kapasitedir. Organizasyona katılacak kişi sayısı, oturma düzeni, sahne ve dekor düşünüldüğünde mekan kapasitesinin ihtiyaçlarınızı karşılıyor olması gerekir.

Hava Koşulları: Kiralamak istediğiniz mekanın mevsim şartlarına uygun ısıtma ya da soğutma sistemi imkânları göz önünde bulundurulmalıdır. Şayet dış mekan tercih ediyorsanız, fırtına ve yağmur gibi hava koşullarına karşı önlemlerinin bulunup bulunmadığı göz önünde bulundurulmalıdır. Kompleksimiz her mevsim için üstün bir iklimlendirme deneyimi sunmaktadır. 

Otopark: Misafirler için organizasyon mekanında bulunması gereken bir diğer özellik ise otopark ve vale hizmetidir. Tercih ettiğiniz mekanda otopark hizmeti bulunmuyorsa, yakın çevrede bulunan alternatiflerin araştırılması gerekir. Complex İstanbul ziyaretçileri 1000 araçlık otoparkıyla hizmet vermektedir. 

Engelli Dostu Mekan: Kurumsal organizasyon için mekan tercihinde bulunurken engelli misafirler için giriş, çıkış, merdiven ve tuvalet gibi detayların düşünülerek tasarlanmış olmasına dikkat edilmelidir.

Yiyecek İçecek Servisi: Organizasyonda ikram edilecek yiyecek içecek hizmetlerinin mekan tarafından mı karşılanacağına karar verilmelidir. Ardından mekanın vegan, vejetaryen, glütensiz, tuzsuz ve acısız gibi kategorilere ayrılan menü seçenekleri incelenir. Şayet organizasyon için dışarıdan bir catering şirketi ile anlaştıysanız, mekan içerisinde hazırlıklar için bir mutfak bulunup bulunmadığı teyit edilmelidir. Kurumsal organizasyonlar için mekan kiralama hizmetimizde Catering hizmeti de verilmektedir. 

Ekip: Organizasyon süresince mekanda size her an destek verebilecek deneyimli bir yönetim ekibinin, servis personelinin ve teknik ekibin bulunması gerekir. İhtiyacınız olan ekiplerin organizasyon hazırlık aşamasından sonuna dek size destek sağlayabileceğine emin olunmalıdır.

Güvenlik: Organizasyona katılacak misafirlerin güvenliğinin ne şekilde sağlanacağı ve mekanın güvenlik ekibinin yeterli olup olmadığı karar verilmelidir. Aynı zamanda mekanın acil çıkış kapılarının, yangın merdivenlerinin olası bir olumsuzluklara karşı hazır olup olmadığı incelenmelidir.

Akustik: Mekanın akustiğinin düzenlemeyi planladığınız kurumsal organizasyon için uygunluğu test edilmelidir.

Bütçe

Kurumsal organizasyonlar için mekan talebinde bulunurken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise bütçedir. Organizasyon için ayırdığınız bütçenin, mekan fiyatları ile doğru orantılı olması gerekir. Bu nedenle organizasyon mekanın sunduğu hizmetlerin hangilerinin bütçeye dahil olduğuna kesinlikle dikkat edilmelidir. Ayrıca almak istediğiniz ek hizmetler için verilen fiyat bütçeleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

Sözleşme

Kurumsal organizasyon planlayan şirket ile mekan arasında mutlaka mekan kiralama sözleşmesi imzalanmalıdır.  İmzalanan sözleşme dahilinde her iki tarafında hakları korunmaktadır. Sözleşmede yer alması gereken bazı ana başlıklar şu şekildedir;

  • Sözleşmenin Tarafları
  • Organizasyonun Tarihi Saati Ve Kişi Sayısı
  • Mekan Tarafından Sunulacak Hizmetler
  • Mekan Ücreti Ve Ödeme Şartları
  • Fesih İptal Ve Erteleme Kuralları
  • Cezai Şartlar

Her açıdan karlı çıkacağınız kurumsal organizasyonlar için mekan kiralama hizmetimiz için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

COMPLEX ISTANBUL

Online Registration and Information