Çekim İçin Mekan Kiralama

Kapalı stüdyoların dışına çıkan ve çekim için mekan kiralama fırsatları ile yapılan düğün fotoğrafçılığı artık apayrı bir işkolu olarak görülüyor. Hatta havadan drone ile yapılan çekimler bile düğünlerimizin parçası oldu. Düğünlerden başka klip, reklam ve belgesel çekimleri de işin içinde. Görsellik günümüzde her alanda öne çıktı. “Çekim var” sözünü duyduğumuzda hepimizi bir merak sarıyor. 

Düğün fotoğrafçılarının kullandığı mekanlar içinde Fenerbahçe vapurunun, atlı tramvayın ya da Moda Tramvayının  saklandığı Rahmi Koç Müzesi bile var. İzin alarak bu objelerin önünde çekim yapabiliyorsunuz. Ancak bu izinlerin alınması o kadar olmuyor. İzin alsanız bile çevredeki şartlar işinizi uzatıyor. 

Çekim İçin Kapalı Mekan ve Platolar

Dizi sektörü geliştikçe yan kollarını da yaratıyor. Styling olarak bilinen stil danışmanlığı, kostüm tasarımcılığı, dekor boyama, kuaförlük, araç kiralama gibi iş kolları ivme kazanmaya başladı. Gelişen e-ticaretin özellikle kargo hizmetlerinde sağladığı gelişmenin bir benzerini dizi sektörü kendi içinde yaratıyor. Çekim için mekan kiralama işini de bunların bir parçası olarak kabul ediyor ve bu ortama ayrıca özel fotoğraf çekimlerini de ekliyoruz. Bu alanda kurulan mekan hizmetleri firmaları iş hayatı içinde yer almaya başladılar. İlgili iseniz aramalarınızı mekan menajeri ya da sorumlusu olarak projeler için uygun bir yer arıyor olmalısınız! Dizilere ev, diziler için uygun mekanlar, çekimleriniz için mekan kiralanır türü ilanlar sık sık göze çarpıyor. Ancak Complex İstanbul gibi 11 bin metrekarelik bir paltform hem spor salonun avantajı hem de otel ve diğer çok amaçlı alanların avantajlarıyla birçok platoya kısa sürede dönme imkanı sağlıyor. 

Her Çeşit Mekana İhtiyaç Olabilir

Dizilerimizin genel havasına uyarak sadece lüks villalar çekim için mekan kiralama ilanlarında yer almıyor. Gecekondu tipi evlere bile bu ilanlarda rastlamak mümkün. Zaten film eleştirmenleri “Bu dizileri yazanlar hep lüks semtleri mi anlatacaklar, dizilerimizin sosyal konulara eğilmesi gerek” türünden yazılar yazdıkça kenar mahallelere olan ilgi de artacaktır. 

Bütün bu gelişmelerin belki de kötü olmadığını da eklemek isteriz. Görselliğin gücünün yayılması ve yarattığı yeni işlere destek veren kompleksimizde, çelik konstrüktsiyon tavan sayesinde her türlü platoya dönüştürülebilir bir iç mekan vardır. Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Online Registration and Information