Ritim Atölyesi

Etkinlik Bilgileri

  • 14:00-15:00
  • 2020-01-15
  • Complex İstanbul Ritim Atölyesi

Artık okul öncesi eğitimlerde de önemli bir yeri olan ritim atölyesi müzik kulağının gelişmesi için son derece önemlidir. Afrika, Latin, Hint ve Arap kültürlerinin çalgıları kullanılarak icra edilmektedir. Belki de dünyanın en ritmik ve eğlenceli atölyesi olan ritim atölyeleri, çok sesliliğin en güzel örnekleri arasındadır. Yetişkin ve çocuklar için ayrı grup derslerinin düzenlendiği atölyelerde temel ritimle başlayan süreç enstrümanların kullanılmasının yanı sıra, her türlü metal, cam ya da plastik alet kullanılarak da yapılır. 

Çocuklar İçin Ritim Atölyesi

Çocuklar için de marakas, def, bongo gibi aletlerin yanı sıra doal materyallerin de kullanıldığı atölyeler düzenlenmektedir. Müzik kulağının gelişmesinin yanı sıra, uyum ve sanatın harmanlandığı bu tür atölyeler, kişisel gelişim açısından büyük bir değer katmaktadır. Müzik, dans ve ritim atölyesi kaydı yaptıran öğrencilerimize çok özel indirimler sağlayarak sanatsal gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Haftada 1 gün ayda 4 saat olarak planlanan ritim atölyesi ile siz de dünyadaki sesleri farklı algılayabilirsiniz. 

Eğitmen Fatih Aksu

1994 yılında Kadıköy'de doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları bölümünde tamamlamıştır. Halk dansları, müzik ve ritim adına çalışmalarda yer almış, halk eğitim merkezleri ve ilkokullarda yetişkinlere ve çocuklara profesyonel olarak eğitim vermiştir. 7 yaşından itibaren kayıt yaptırılabilir.

Eğitmen: Fatih AKSU.

Dersler: Pazar 14.00-15.00

Yer: Dans Salonu

Tüm sezon boyunca sürecek, ayda dört atölye olarak planlanacak ve sezon sonunda katılımcılar bir gösteri hazırlayacak. Katılımcı sayısı 25 kişidir.​

Kurs Ücreti: (Aylık) 300 TL

Kayıt ve Bilgi: ( 0850) 305 62 70

Online Kayıt ve Bilgilendirme