Halk Oyunları Atölyesi

Etkinlik Bilgileri

  • 11:00-12:00
  • 2020-01-05
  • Complex İstanbul Dans Salonu

Kültürümüzü temsil eden halk oyunları kursu Bağcılar Complex İstanbul'da eğitmen Fatih Aksu eşliğinde başlıyor. Kendinize yeni yılda yeni bir yetenek kazandırmak isterseniz Zeybek, Horon, Kafkas ve Halay oyunlarını öğrenebilirsiniz. Düğünlerde piste çıkmaktan korkuyor musunuz? Kendinize dans konusunda güvenmiyor musunuz? Sosyalleşmek için yeni bir hobi mi edinmek istiyorsunuz? Amacınız ne olursa olsun size milli bir değer katacak halk oyunları kursuna katılabilirsiniz. Her yaştan katılımcıya açık olan atölyeler maksimum 25 kişilik gruplardan oluşuyor.

Türkiye'nin dört bir yanında geleneksel olarak eda edilen folklorik danslar, çocukluk döneminden itibaren önemli bir kültür ögesidir. İyi bir dans edemeyen kişiler bile kendi yöresel hareketlerin bir kısmını bilir. İlgi alanı olarak tercih edildiğinde okullar ve halk eğitim merkezlerinde verilen folklör dersleri, Türkiye'nin en büyük sanat ve spor merkezi olmaya aday Complex İstanbul'da bir bütün olarak veriliyor. Yani Zeybek oynarken Efe, Horon teperken Laz uşağı, Halay çekerken Govent başı, Kafkas dansı yaparken de bir Azeri kadar iyi olabilirsiniz. Halk oyunları kursu Bağcılar Complex İstanbul dans salonunda haftada bir gün olmak üzere ayda 4 saat olarak başladı. Siz de kayıt yaptırmak için acele edin, bu sefer halay başı siz olun!

Halk Oyunu Kursu Fiyatları ve Ders Saatleri

Eğitmen Fatih Aksu eşliğinde kurumsal ya da bireysel kayıt yaptırarak halk oyunları atölyesine katılabilirsiniz. Sezon sezonunda Complex Arena'da sahne alacağınız gösteriye tüm tanıdıklarınızı davet edebilirsiniz. 

Eğitmen: Fatih AKSU.

Dersler: Pazar 11.00-12.00

Yer: Dans Salonu

Tüm sezon boyunca sürecek, ayda dört atölye olarak planlanacak ve sezon sonunda katılımcılar bir gösteri hazırlayacak. Katılımcı sayısı 25 kişidir.

Kurs Ücreti: (Aylık) 200 TL

Kayıt ve Bilgi: ( 0850) 305 62 70

Online Kayıt ve Bilgilendirme