Drama Atölyesi

Etkinlik Bilgileri

  • 15:00
  • 2020-01-14
  • Complex İstanbul Derslik 2

Günlük dilde olayı dram haline getirme diyerek üzücü durumların ifadesi biçiminde kullanılan drama sözcüğü aslında oyunlaştırmayı anlatır ve drama kursu dendiği zaman da akla gelmesi gereken oyunlaştırma tekniklerinin öğretilmesi olmalıdır. Bir duyguyu, bir düşünceyi, bir olayı, bir davranışı veya bir sözü yeniden kurgular ve doğaçlama olarak candırırsınız. Yaşam deneylerine dayanarak hayatın adeta yeniden anlatılmasıdır drama ve bu nedenle akla hep tiyatroyu getirir. 

Modern şehir hayatı içinde değişik konularda verilmeye başlanan kurslar içinde yaratıcı drama konusunun da yer aldığı görülüyor. Fakat bu aktiviteler tiyatro eğitimleri kadar “rol yapmayı öğrenme” temelli değildir. Drama kursu adı ile yapılan atölye çalışmalarında bir grubun kendini doğaçlama olarak ifade edebilmesi ön plandadır. Bu ne işe yarar diye merak edenler için drama eğitimlerinin topluluk önünde konuşma becerilerini artırdığından, empati yeteneğini geliştirdiğinden, takım çalışmasının önemini gösterdiğinden, kişilere özgüven kazandırdığından, zamanlamanın değerini fark ettirdiğinden, ezber ve okuma gücünü artırdığından ve fiziksel olarak aktiflik yarattığından bahsedilecektir. Bütün bu özellikler bir arada düşünüldüğünde drama eğitiminin özellikle çocuklar üzerinde her anlamda pozitif etki yaratacağı da kesindir. 

Drama Kursu Fiyatları

Çocuklar ve ergen yaştaki gençler başta olmak üzere drama kursu eğitimlerine herkes katılabilir. Yaş sınırı yoktur. Drama eğitimini hayatın bir parçası, hayatın sizin tarafınızdan yeniden yorumlanması ve ömür boyu devam eden süreç şeklinde tanımlanan eğitimin merkezi olarak düşünün. Drama kursu fiyatları ise aylık 300 TL'den başlamaktadır. 

Online Kayıt ve Bilgilendirme