Aikido Okulu

Etkinlik Bilgileri

  • 10:30 - 11:30
  • 2020-01-12
  • Complex İstanbul Arena

Modern Japon savaş sanatı, ruhsal gelişim için bir öğreti ve yaşam gücüyle bütünleşme olarak tarifleri verilen Aikido sporu ile ilgilenmek isteyenler için Aikido Atölyesi derslere başladı haberini duymak sevindirici olacak. 1920’lerden beri yapılagelen bu spor ülkemizde de son yıllarda büyük ilgi görmeye başladı. Japonca’da ahenk anlamına gelen Ai, düşünce veya evrensel enerji anlamına gelen Ki ve yol anlamına gelen Do hecelerinin birleşmesi ile ortaya çıkan Aikido, genelde dairesel hareketlerle kendini savunma sporu olarak tanımlanıyor. Daha ayrıntılı bilgiyi ve sporun tekniklerini öğrenmek için kurslara katılabilirsiniz. Bu kurslarda içinizdeki gücün dışarıya yansıtılması ve eğitilmesi için disiplinli bir çalışma ortamı bulacaksınız. 

Kimler Aikido Kurslarına Katılabilir?

Spor yapılmasına engel olacak fiziksel rahatsızlığı olmayan herkes bu kurslara katılabilir. Cinsiyet, yaş, boy veya kilo gibi özellikler bu spora başlamak için engel değildir. Önemli olan kişinin kendini geliştirmek istemesi, disiplinli çalışmaya ayak uydurabilmesi, sabır, saygı ve özgüvene değer vermesidir. Bu özelliklerin toplum içinde yaşayabilme için gerekli olduğunu da fark etmişsinizdir. Bu yüzden Aikido kişilerin psikolojik yönden daha iyi duruma gelmelerine de yardımcıdır. Aynı zamanda çok daha iyi bir fizyolojik yapıya sahip olabilirsiniz.

Aikido müsabakalarında kazanmak ve kaybetmek kavramlarının olmadığını, çalışmaların rakipler arasında değil, ortaklar (partner) arasında yapıldığını eklemek bu sporun ruhunu daha iyi açıklayabilir. Kılıç ve sopa teknikleri ilerleyen Aikido Atölyesi derslerinde ortaya çıkacaktır. İsterseniz Eskrim ile birlikte bu sporu yürütebilir, farklı bir hobi ve yeti edinmenin avantajını yaşayabilirsiniz. 

Aikido Eğitmeni Sensei Halis Duran Kimdir?

Aikido sanatının dünyandaki en büyük üstadı 8.Dan Yoshimitsu YAMADA Shihan tarafından bizzat onaylanan ve belgelendirilen Halis Duran, Tokyo’daki Aikikai Foundation Aikido World Headquarters’dan {Dünya Aikido Merkezi Hombu Dojo} 2015 yılında ve TWF Aikido Federasyonu tarafından 2014 yılında  Resmi olarak kabul görülerek 6.Dan ve 4.Kademe Usta Eğitmen derecesine yükseltilmiştir.  

1990 yılında Aikido'ya başladığı Kadıköy Bahariye'de bulunan Camadan Spor Salonunda 6. Dan İhsan ÖZGÜN Hoca ile eğitimine başlamış, 20 yıla aşkın bizzat yanında çalışmıştır. Eğitmenimiz;

6.Dan 4.Kademe

- UAAP Baş Antrenörü / Kurucu

- Uluslararası Eğitmen

- Türkiye W. Aikido Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı 

- Uluslararası Spor ve Kültür Geliştirme Drn. Başkanı                                        

- Girişim Savaşcısı "Aikido ve Uyum" Mentörü olarak eğitim verecektir. 

Ders Planı ve Detaylar

EĞİTMEN: ULUSLARARASI AIKIDO AKADEMİ PLATFORMU ®
Halis Duran 
6.Dan 4.Kademe

Ders Günleri: Cumartesi/Pazar

Ders Saatleri: 10:30-11:30

Dersler 6-14 yaş kız ve erkek çocuklara hitap etmektedir.

Online Kayıt ve Bilgilendirme