Kokteyl Düğün 

Kokteyl düğün son dönemlerde popülerliğini arttırmış düğün seçenekleri arasında yer almaktadır. Salon düğünlerinden çok daha havalı bir seçenek olarak, çiftlere sunulmaktadır. Düğünün nasıl ilerleyeceğine bağlı olarak çeşitli kokteyl konsepti oluşturulmaktadır. Gelin ve damat bu özel günlerinde kokteyl masalarının aralarında, herkesin rahatça görebileceği bir düzenle oluşturulmuş kırmızı halı üzerinde yürümeleri en çok tercih edilen organizasyon tipidir. Kokteyl düğünleri mekân olarak en çok kır düğünü veya plaj düğününe uyum sağlamaktadır. Salon düğünlerinde tercih edildiği sık karşılaşılan bir durum değildir. Güzel bir kır düğününde, çiftlerin belirlemiş olduğu modellerde kokteyl masaları mekân ile uyum içerisinde olacaktır. Aynı şekilde plaj düğünleri için de kokteyl masaları tercih edilmektedir. 

Kokteyl Düğünde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Kokteyl masaları mekân ile bir bütün halinde olması gerekmektedir. Düğün için en öneli şey özel ve büyüleyici olmasıdır. Bu noktada tasarım ön planda olduğunu görmekteyiz. Gelin ve damat nikâh alanıyla kokteyl masaları uyum içerisinde mekânla bütünlük oluşturmalıdır. 
  • Kokteyl masaları arasında yeterli miktarda geçiş alanı bırakılması gerekmektedir. Gelin damat ve yakın çevresinin düğün süresi boyunca, rahat ve konforlu hareket alanına sahip olması gerekmektedir. Kokteyl düğünlerde en çok karşılaşılan sorun masalar arasında yeterli geçiş alanına sahip olunmamasıdır. Bunun haricinde masalar arasında oluşturulan gelin damat yolunun da yeterli genişlikte olmasına özen gösterilmelidir. 
  • Kokteyl düğün, oldukça hoş görünüme sahiptir. Fakat düğüne katılacak olan insan profilinin bu ortama uygun olup olmadığının dikkate alınmalıdır. 
  • Müzik seçimi kokteyl düğün için uygun olarak seçilmektedir. İsterlerse bir orkestra yardımıyla isterlerse ses sistemiyle sağlanacak olan müzik iç açıcı şekilde olmalıdır. Misafirler müzikten keyif alarak, kokteyl masalarında birbirinin konuşmalarını duyabileceği ses düzeyinde müzik ayarlanmalıdır. 
  • Organizasyon her düğün için çok önemlidir. İyi bir organizasyon şirketi bütün düğünü unutulmaz ve özel olmasını sağlayacaktır. Çiftler organizasyonlarını kendileri gerçekleştirebilir. Fakat herhangi bir hataya sebebiyet vermemesi adına, o mutlu günlerinde organizasyon şirketlerinden yardım almalarını önermekteyiz. İşini severek yapan güler yüzlü ekip arkadaşları sayesinde en özel gününüz ömür boyu hatıralardan silinmeyecektir.  
Online Kayıt ve Bilgilendirme